سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان


حضور رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در استان خوزستان/ بازدید از پروژه های مهم استان

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان از حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان خوزستان جهت بازدید از پروژه های مهم و اثرگذار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه خوزستلن، صبح روز دهم اسفند ماه محمدباقر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور به همراه تعدادی از معاونان سازمان  براي پیگیری امور مربوط به طرح های آب و فاضلاب استان و تثبیت ریزگردها به اهواز وارد شد .
اميد حاجتي، رئيس سازمان برنامه و بودجه خوزستان با اعلام خبر فوق گفت:  هدف از سفر جناب آقای دكتر نوبخت  و همراهان وي بازدید از طرح های آبرسانی به شهرهای استان ، تثبیت کانون های ریزگردها و فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری و تعیین روش های تامین منابع مالی می باشد.برای سه موضوع بسیار مهم خوزستان به استان سفر كردند تا برای تأمین منابع مالی می باشد.
وي ادامه داد: علاوه بر سه موضوع فوق ،  حل مشکل به جا مانده از فاز اول طرح ۵۵۰ هزارهکتاری و بازدید از شهرستانهای شمالی استان نظیر ایذه ، باغملک ، مسجدسلیمان و …،  بازدید از مترو اهواز و نيز حضور در شورای برنامه ریزی و توسعه استان  از جمله برنامه های جانبی حضور وی در خوزستان است.

لازم به ذکر است، محمدباقر نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان كه روز دهم اسفندماه در سالن شهيد رجايي استانداري خوزستان برگزار شد، با اشاره به اینکه هر کدام از ما مسئولیتی برای خدمت به کشور و از جمله خوزستان داریم، گفت: از همین مقدار اندکی که اعتبار در بودجه عمومی داریم نیز به مناطقی مثل خوزستان توجه ویژه ای خواهیم داشت.
نوبخت با تاکید بر این که دولت توجه ویژه ای به استان خوزستان داشته است ، طرح توسعه پایدار خوزستان ، احیاء رودخانه کارون و توسعه و عمران خرمشهر برای استان در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ در نظر گرفته شده است . استان از نظر اعتبارات ملی در بین استانهای کشور حائز رتبه دوم است .
وي ادامه داد: همچنین استان خوزستان با ۱۵۱ میلیارد تومان سومین جایگاه را در سطح کشور دارد.
وی ضمن بیان اینکه خوزستان نقش کلیدی در توسعه کشور دارد و نمی توان نسبت به مردم و این استان بی تفاوت بود، تصريح كرد: رئیس جمهور در اولین سفر استانی خود به خوزستان یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص داد که تاکنون درصد اعظمی از آن به استان تخصیص داده شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور در خصوص روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری گفت: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در سفر مقام معظم رهبری به تایید رسید  ولی بر اساس وعده ای که رئیس جمهور در سفر به استان در سال ۹۲ داد  اجرای آن نیز پیشرفت خوبی دارد . همچنین پس از سفر رئیس جمهور در هفته گذشته، ۳۰۰ میلیون دلار معادل هزار میلیارد تومان برای طرح ۵۵۰ هزار هکتار ابلاغ شد.

وي با تأکید بر لزوم مقابله با ریزگردها بيان كرد:برای تثبیت ۴۱  هزار هكتار کانون فوق بحرانی در کوتاه ترین زمان ممکن ، ۳۰ میلیارد تومان به وزارت جهادکشاورزی تخصیص داده شد.
نوبخت با اشاره به اینکه گرد و غبار تنها برای خوزستانی ها نیست و این خاک بر دل ایرانیان و خدمتگزاران نظام می نشیند، وعده داد: همینجا قاطعانه وعده می دهم تا آخرین ریالی که برای انجام بیابان زدایی در ۴۱ هزار هکتار نیازمند به اعتبار باشند، تأمین اعتبار را انجام خواهیم داد.

معاون رئیس جمهور همچنين تاكيد كرد: ۷۵ هزار میلیارد تومان بودجه برای چهار موضوع آب، فاضلاب، محیط زیست و شبکه ریلی (اولویت های دولت در سال آینده) در نظر گرفته شده است که ۱۰ هزار میلیارد تومان از ابتدای سال آینده قابل استفاده خواهد بود که همه این موارد برای استان خوزستان موضوعیت دارد و بخشی از این اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومانی به استان خوزستان اختصاص می یابد .