سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان


حضور رئیس دبیرخانه شورای اقتصاد و رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه اقتصاد مقاومتی خوزستان/ عملکرد بانک ها متناسب با ظرفیت های استان و میزان تقاضا برای تسهیلات نیست

رئیس دبیرخانه شورای اقتصاد و رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: عملکرد بانک ها با توجه به حجم تقاضای تسهیلات قابل قبول و مطلوب نیست.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خوزستان، مجتبی خالصی رئیس دبیرخانه شورای اقتصاد و رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان که ظهر امروز ۱۴اسفند در محل سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، گفت: واحدهای تولیدی متقاضی استفاده از تسهیلات بانکی بوده اند، اما متأسفانه عملکرد بانک ها متناسب با این حجم تقاضا نبوده است.
خالصی ضمن اشاره به این که بانک ها نتوانستند پاسخگوی تقاضای سرمایه در گردش و همچنین سرمایه ثابت واحدهای صنعتی باشند، خاطرنشان کرد: عدم توجیه فنی- اقتصادی طرح ها و نیز ناکافی بودن مضامین و وثیقه ها از دلایلی است که بانک ها برای عدم تایید طرح ها مطرح کرده اند. ضمن این که براساس اظهارات مدیران بانک ها مشخص است که مشکلی در رابطه با تامین اعتبار برای اعطای تسهیلات وجود ندارد.
وی ادامه داد: کارگروه رفع موانع تولید وظائف خود را به خوبی انجام داده و مشکلات واحدها را با حضور نماینده بانک ها بررسی کرده است؛ بنابراین انتظار می رود بانک ها نیز متناسب با این نوع عملکرد اقدام کنند.
رئیس دبیرخانه شورای اقتصاد و رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور، تصریح کرد: براساس قانون، بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات هستند و در صورت وجود دلایلی مبنی بر عدم پرداخت باید دلایل خود را به صورت مکتوب به کارگروه ارسال کنند.
وی عنوان کرد: عملکرد بانک های استان خوزستان درحال حاضر قابل قبول نیست و باید در راستای فعال سازی و تحرک بخشی به اقتصاد استان تحرک بیشتری از خود نشان دهند که بتوان از پتانسیل ها و ظرفیت های استان خوزستان به نحو مطلق بهره ببرد.
خالصی گفت: مسئولان استان خوزستان نیز اذعان دارند که عملکرد بانک ها چندان مطلوب نیست و لازم است در واپسین روزهای سال جاری که به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مزین است، جبران شود.