سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان


رئيس سازمان برنامه و بودجه خوزستان: بررسی مداوم وضعيت نوارهاي حفاری در شهرها از سوی شورای فنی استان

رئيس سازمان برنامه و بودجه و دبير شوراي فني استان خوزستان گفت: با توجه به تأثیری که كيفيت اجراي نوارهاي حفاری در معابر شهري روی رفاه مردم استان دارد، این موضوعات را به صورت مداوم در شورای فنی مورد بررسی قرار می دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خوزستان، امید حاجتی رئيس این سازمان گفت در جلسه مورخ ۹۵/۱۲/۲۱ شورای فنی استان كه در محل سالن جلسات دفتر استاندار و به رياست استاندار محترم برگزار شد طبق روال جلسات اين شورا كه مقرر است در هر جلسه گزارشي از يك پروژه بزرگ استان در شورا ارائه شود گزارشي از روند اجرائي بيمارستان باغملك كه از سوي كارگروه نظارت شوراي فني ارائه شده بود مورد بررسي فني اعضاي شورا قرار گرفت.

دبير شوراي فني استان با اشاره به اينكه در اين جلسه پيشنهادهاي ارائه شده از سوي دستگاههاي اجرائي استان جهت اجراي اماني پروژه ها كه بررسي هاي اوليه آن در كارگروه هاي مربوطه انجام شده و جهت تصويب به شوراي فني ارائه شده بود مطرح شد تصریح کرد: باید از ظرفیت ماشین آلات و نیروهای شهرداری ها و ساير دستگاههائي كه داراي اين امكانات مي باشند به درستی استفاده شود و می توان با ساماندهی در واگذاری پروژه های امانی به شهرداری ها این مهم را محقق کرد.

حاجتی پیشنهاد داد: به منظور ساماندهي اين امر و در مراحل بعدي، شورای فنی می تواند به این موضوع ورود پیدا کند و با دادن فرصتی مناسب شهرداري ها را وادار كند نیروها و دستگاههاي مازاد خود را به بخش خصوصي واگذار کنند تا جهت تامين هزينه هاي خود نيازمند اجراي پروژه ها بصورت اماني نباشند. همچنين لازم است سیاست گذاری مشخصی در ارتباط با تقاضاهای امانی که به شورا ارائه می شود، داشته باشیم كه بررسي اين موارد به كارگروه پيمان شوراي فني محول شد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه خوزستان همچنين در بيان وظائف شوراي فني استان عنوان کرد: در این شورا به اجرای هرچه مناسبت تر و با کیفیت تر پروژه های استان کمک می کنیم و در صورت نیاز تذکرات لازم را به دستگاه ها ارائه و رسیدگی های لازم را نیز در کنار حمایت از آنها داریم.

حاجتی تأکید کرد: باید پروژه های استان را با دقت مورد نظارت قرار دهیم تا پروژه های مهم استان که در حوادث غیر مترقبه باید کمتر یا دیرتر آسیب ببیند، دچار اشکال نشوند.

رئيس سازمان برنامه و بودجه خوزستان در پایان گفت: با توجه به تأثیری که كيفيت اجراي نوارهاي حفاری در معابر شهرها روی رفاه مردم استان دارد، این موضوعات را به صورت مداوم در شورای فنی مورد بررسی قرار می دهیم.