سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان


تصویب ۴ طرح توسعه عمران سکونتگاه های شهری استان خوزستان در سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از تصویب یک طرح ناحیه ای ، ۲ طرح جامع و یک طرح هادی شهری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، امروز ۲۴ خرداد ماه در سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که پیش از ظهر امروز در محل سالن جلسات استاندار برگزار شد، طرح  ناحیه ای شرق شامل شهرهای مسجدسلیمان، لالی، ‌ایذه، اندیکا و باغملک، طرح‌ جامع شهرهای فتح‌المبین و ترکالکی و طرح هادی شهر منصوریه به تصویب رسید.

امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در این نشست، عنوان کرد: در سال گذشته یکی از اولویت هایی که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد تاکید قرار گرفت، سرعت بخشیدن به تهیه و بازنگری در طرح های جامع و تفصیلی شهری بود.

وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۵ اعتبار موردنیاز براساس تقاضای  اداره کل راه و شهرسازی تامین شد.

حاجتی افزود:  طرح های شهری و رعایت ضوابط آنها آینده مطلوبی را برای زندگی شهری و شهروندان در سطح استان ترسیم می کند ، لذا تهیه  و تصویب این طرح ها که توسعه کالبدی شهر ها را ساماندهی می کنند، با توجه به راهبردهای آمایش سرزمین و اسناد بالادستی در دستور کار شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته از طرف معاون محترم عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان امروز شاهد تصویب ۴ طرح تایید شده در کارگروه زیر بنایی  هستیم که تحت عنوان ۴ دستور کار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفتند.