چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۱۳:۵:۲ ۱۳۹۷/۸/۲ چهارشنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۱۸۴
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: خوزستان مهاجر فرست ترین استان کشور است

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان :رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت :خوزستان  مهاجر فرست‌ترین استان کشور است که برای ماندگاری بیشتر مردم در این منطقه طرح‌های زیادی در دست اجرا است.

 چهارشنبه دوم مهرماه در همایش بزرگداشت هفته آمار و اطلاعات در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان کرد :از جمله طرح هایی که برای افزایش ماندگاری در استان انجام گرفته است پرداخت سهم بدی آب و هوا به کارمندان است که بدنبال پرداخت این سهم به نیروهای قرار دادی نیز هستیم . وی گفت:ماندگاری نیروهای کار مفید باعث توسعه و پیشرفت استان خواهند بود .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه خوزستان افزود:از دیگر طرح هایی  که برای ماندگاری بیشتر مردم در این استان در حال انجام است یک طرح گردشگری و تفریحی با احداث آزاد راه  اهواز- لردگان است. حاجتی با اشاره به اینکه طول این آزاد راه 271کیلومتر است ادامه داد: با احداث این آزاد راه مردم می‌توانند از مناطق زیبا و گردشگری بازدید داشته باشند و می‌تواند ظرفیت گردشگری را دراستان افزایش دهد. وی گفت:  باید طرح هایی در استان اجرایی شود  که باعث ماندگاری افراد نخبه و سرمایه دار در استان شود تا در توسعه استان کمک کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بیان کرد : مدیران و مسئولان  استان  نباید نسبت به بهبود شرایط در استان بی تفاوت باشند و باید برای توسعه وپیشرفت استان نهایت تلاش خود را داشته باشند.

وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن هفته آمار و اطلاعات  اظهار داشت : افرادی که در حوزه آمار  و اطلاعات  کار می‌کنند باید به گونه ای در تهیه و جمع آوری آمار و اطلاعات استان کار کنند که در کنار برنامه ریزی برای آینده استان امکان  برنامه برای ایجاد زندگی مرفه در زمان حال نیز وجود داشته باشد.

حاجتی افزود : تهیه و جمع آوری آمار و اطلاعات درست از استان می‌تواند در جذب اعتبارات  و انجام پروژه‌های مفید در استان نقش بسیار زیادی داشته باشند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد: به عنوان مثال با آمار و ارقامی که استان طی چند سال اخیر جمع آوری شده است و براساس این آمار و ارقام مشکلات استان نیاز  سنجی اعتباری شدند امسال برخلاف سایر استان‌ها که اعتبار عمرانی آن‌ها در بودجه امسال 805 درصد کاهش داشت این اعتباردر استان 18درصد افزایش یافته است.

وی افزود : همچنین موفق شدیم که سه میلیارد و500میلیون ریال اعتبار برای بحث ریزگردها استان جذب کنیم که با برنامه ریزی در بخش‌های مختلف از جمله کاشت نهال ، خرید دستگا ه‌های تصفیه هوا در بیمارستان‌ها ، مجهز کردن ایستگا‌های هوا شناسی و مجهز کردن فرودگاه‌ها به منظور برقراری پروازها در زمان وقوع گرد و غبار صرف می‌شود.

حاجتی ادامه داد :باید به گونه ای در حوزه آمار و اطلاعات کار شود که با کمترین اعتبار بتوانیم بهترین بهره وری و برنامه ریزی را در استان داشته باشیم.

در ادامه این همایش معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان کرد :39طرح آماری مستمر همزمان با کشور در استان نیز در حال انجام است. آقایی گزارش گزیده ای از فعالیت‌های معاونت آمار و اطلاعات، فرصتها و چالشهای نظام آماری کشور و نحوه‌ی گذار از سیستم آمارگیری سنتی به ثبتی مبنا را تشریح  و اعلام داشت با توجه به استاندارد نبودن روش آمارگیری نمونه ای و سرشماری در عصر حاضر می‌بایست تولید آمارهای ثبتی در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد. داود آقایی همچنین افزود :  به‌منظور یکپارچه‌سازی، ساماندهی و رفع موازی‌کاری در نظام آماری کشور مرکز آمار ایران از طرف دولت و مجلس به عنوان مرجع رسمی تهیه، اعلام و انتشار آمارهای رسمی کشور مشخص گردیده است کهتمامی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی موظفند در تولید سامانه‌های الکترونیکی خود، اقلام اطلاعاتی و آمار ثبتی موضوع قانون مرکز آمار ایرانموردنیاز برای ایجاد نظام جامع آمارهای ثبتی و شبکه ملی آمار ایران را ایجاد کنند.

وی گفت : متاسفانه سامانه‌های اداری با هدف تولید آمار ایحاد نمی‌شوند.

آقایی بیان کرد : مهم‌ترین مشکل و دغدغه حوزه آمار عدم همکاری دستگاه‌ها در ارائه آمار است و از جمله مشکلات دیگر عدم ارائه آمار به ماموران آمار از سوی دستگاه‌ها و یا مردم است.

 ایمان وسطایی معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خوزستان گفت : سندتوسعه اشتغال 282روستای خوزستان در حال تکمیل است.

وسطایی چهارشنبه در همایش آمار و اطلاعات در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  بیان کرد: ارائه و جمع آوری آمار و اطلاعات صحیح باعث برنامه ریزی مناسب توسعه استان می‌شود و براساس آمار و اطاعاتی که از روستاهای استان جمع آوری شده است برای حل مشکل بیکاری در برخی روستاها سند توسعه اشتغال در دست تدوین است.

وی گفت : در حوزه سواد آموزی نیز در شهرستان هایی که نرخ بیسوادی آن‌ها از میانگین استان بالاتر است که اکثر هم 2زبانه هستند براساس آمار و اطلاعاتی که بدست آوردیم آموزش و تحصیل در ذین مناطق کاملا رایگان انجام می‌شود .

وسطایی افزود :دریافت صحیح آمار و به هنگام کردن جمع آوری  آمار واطلاعات باعث حل مشکلات حل مشکلات زیادی می‌شود.

1آبان ماه روز آمار و اطلاعات است که به مدت یک هفته به این نام نامگذاری شده است . در پایان این همایش از رابطان آماری در دستگاهای مختلف تجلیل شد.

{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...