سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۸:۴۶:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۴ جمعه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۱۷۵
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان : هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان با حضوردکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور درمحل سالن شهیدرجایی استان برگزارگردید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان گفت : برای  این جلسه دو دستور کار پیش بینی شده است ابتدا برنامه‌ها و اقدامات در حال انجام استان خوزستان برای پیش برد اهداف توسعه که جنبه اطلاع رسانی دارد و سپس به  اقدامات انجام شده ستاد اربعین استان و کمیته زیر ساخت اربعین در جهت اسایش و راحتی خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع)پرداخته شد.

امید حاجتی افزود : در چند سال اخیر دولت محترم توجه خیلی خوبی به وضعیت اعتبارات استان خوزستان داشته است که جای تقدیر و سپاسگزاری دارد بعنوان مثال اعتبارات سایراستان‌های کشور در سال 97 نسبت به سال 96 ، حدودا 8درصد منفی کاهش داشته اند ولی در استان خوزستان به دلیل توجه ویژه‌ی دولت محترم 18.6 درصدافزایش اعتبار داشته است.این اعتبارکمک بسیار خوبی به مدیران این استان جهت جبران برخی از عقب افتادگی‌های تاریخی در استان و حل بعضی معضلات نموده است .

حاجتی ادامه داد:درتوزیع اعتبارات آن دسته از پروژه هایی که با اهداف  برنامه توسعه کشور سازگاری نداشته و یا شاخصهای مربوطه در شهرستان از وضعیت مطلوبی نسبت به میانگین کشور برخورداربوده ویا امکان تکمیل از طریق مشارکت  عمومی و خصوصی وجود داشته و برای سرمایه گذار در بخش خصوصی جذابیت داشته اند را جدا کردیم  و به سایر پروژهای نیمه تمامی که باقی مانده  پرداختیم به نحوی که حدود  800 میلیارد تومان از اعتبارات استان خوزستان  در صورت تخصیص کامل اعتبارات شاهد به بهره برداری رسیدن حداقل 480 پروژه تاپایان سال خواهیم بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: مابقی اعتبارات در برخی از اولویت‌های که از طرف دولت محترم و یا مقامات استان تعیین شده سوق داده شده  برای مثال در بحث رونق اقتصادی با توجه لازم به زیر ساخت‌های شهرکهای کشاورزی و صنعتی، مجتمع‌های شیلاتی و تحرک بخشی به بخش مسکن  به عنوان یکی از بخش‌های پیش رو در استان مخصوصا باز آفرینی شهری و ساماندهی بافت‌های فرسوده و حاشیه نشینی که تقاضای لازم برایش وجود داشته است.

حاجتی اشاره کرد :  البته  توسعه زیر ساخت‌های گردشگری استان دربخشهای گردشگری آبی، گردشگری سلامت، گردشگری مذهبی ، دفاع مقدس و روستاهای هدف گردشگری که عمدتا دارای مزیت‌های گردشگری بوده و در سالیان گذشته کمتر مورد توجه قرارگرفته است نیزدر حیطه توجه استان بوده است.

امید حاجتی افزود: سعی کردیم به شهر‌های تازه تاسیس وآن دسته از  شهرهای که از سرانه درآمدی کمتری برخوردار هستند و نمی‌توانند خدمات شهری مناسب را به شهروندان خود ارائه بدهند یک رشد قابل ملاحظه ای در اعتباراتشان ایجادکنیم.همچنین به تکمیل زیر ساخت‌های فرودگاهی اهواز_ مسجد سلیمان و دزفول کمک‌های زیادی کرده ایم.

حاجتی اظهار کرد: دربحث زیرساخت اربعین ظرف دو سه سال اخیر کارهای بسیار زیادی شده است  واین زیر ساخت‌ها قابل مقایسه با سال‌های گذشته نمی‌باشد، زیر ساخت‌های که در دو مرز شلمچه و چذابه ایجاد شده تماما باظرفیت منابع استانی بوده  است.

وی گفت : در بحث توسعه روستای و تدوین سند معیشت پایدار روستایی اتفاقات خوبی افتاده  است ، ما برای توانمند سازی روستاییان  از طریق آموزش دهیاران  اقدامات لازم را انجام داده ایم .مشارکت روستائیان در مباحث مدیریت گرد و غبار دربخش  تولید نهال و کاشت و نگهداری آنها بوده است حمایت از صندوقهای توسعه روستایی، توانمند سازی جوامع تحت پوشش  کمیته امداد  و بهزیستی  ازطریق توسعه تولید انرژی خورشیدی با مشارکت شرکتهای برق، بنیاد علوی و بانک سینا که با یک همکاری سه جانبه  باعث ایجاد درامد و تولید انرژی خورشیدی در مناطق دارای الویت وزارت نیرو  خواهدشد از دیگر اقدامات بوده است.

در ادامه جلسه دکتر واعظی رئیس دفتر رییس جمهور گفت : آقای حاجتی گزارش خیلی خوبی ارائه داده اند  هم در بخش توسعه استان و همچنین در ارتباط با مساله اربعین. برنامه‌های بزرگی که در استان هست ومن امیدوار هستم که ان شاالله همه با هم بتوانیم آنچه  که  برنامه ریزی شده وحتی پیش بینی شده عملیاتی بکنیم .دولت با تمام وجود و جدیت به دنبال کاستن از مشکلات مردم است با اتحاد و تلاش مضاعف بر همه مشکلات  ان شاالله غلبه میکنیم.

دکتر واعظی افزود:خدمت به زائران ابا عبدالله (ع)توفیق بزرگ خداوند به مسولین و مردم خوب خوزستان است .هم مرز بودن با عراق از پتاسیل‌های بزرگ خوزستان می‌باشد.

واعظی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به برکت عاشورا و ائمه اطهار (ع)بر رژیمی تا دندان مسلح به پیروزی رسید ،گفت: با اتحاد و پیروی از راه مکتب امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع)می توان برهمه مشکلات غلبه کرد.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...