چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۲۱:۵۸:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۲۶ شنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۱۹۴
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : استان خوزستان از نظر نرخ بیکاری در تابستان97 دومین استان کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان :  نهمین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعهاستان درمحل سالن جلسات حوزه استاندار برگزارگردید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان روز شنبه 26آبان ماه سال جاری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان عنوان کرد: برای  این جلسه 3 دستور کار پیش بینی شده است که در دو دستور کار اول، برنامه‌ها و اقدامات انجام شده کارگروه اشتغال استان و کارگروه استانداردسازی کالا و خدمات بررسی شد و  روند فعالیت‌های انها به اطلاع اعضا رسید.

حاجتی بیان کرد: استان با 2 دغدغه اصلی شامل مسائل و مشکلات زیست محیطی و معضل بیکاری روبه رو است و انتظار بر این است که اعضای شورای برنامه ریزی خوزستان با حساسیت بیشتری به این 2 موضوع رسیدگی کنند.

امید حاجتی عنوان کرد:بر اساس آمار رسمی کشور که در قالب طرح نیروی کار تهیه شده ، نرخ بیکاری خوزستان در سال 95(12.7)، سال 96(14.7)و تابستان سال 97(15.6) درصد ثبت شده است.

وی گفت:از سال 95تا سال  97 در حدود 40هزار نفر به جمعیت بیکار خوزستان افزوده شده است.

وی افزود:تنها ارائه گزارش و آمار در جلسات مشکل بیکاری خوزستان را حل نمی‌کند وکارگروه اشتغال و دستگاههای تابعه مخصوصا اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خوزستان پاسخگوی افزایش آمار بیکاری در این استان باشد.

وی گفت:اگر توانایی کاهش بیکاری در خوزستان وجود ندارد حداقل باید وضعیت موجود را حفظ کرد تا تعداد بیکاران افزایش نیابد.

حاجتی ادامه داد:سیستم بانکی استان باید منابع و سپرده‌های مردم را به درستی هدایت کند و با برنامه ریزی مناسب ازاین سپرده هابرای پرداخت تسهیلات به افراد توانمند در حوزه ایجاد کسب و کار استفاده کند.

وی بیان کرد:برای حفظ وضعیت موجود باید در سیاست‌های کارگروه اشتغال خوزستان بازنگری شود و انتظار می‌رود اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان با وسواس بیشتر به این موضوع بپردازند.

ازدیگر موارد مطرح شده مصوبات کارگروه امور زیر بنایی و شهر سازی بود که در مجموع 3طرح سرمایه گذاری مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که بدنبال آن امیدواریم شاهد رونق و ایجاد اشتغال در مناطق مختلف استان باشیم.{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...