چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۱۹:۲۷:۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ شنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۸۱
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : یازدهمین نشست شورای برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، امید حاجتی در یازدهمینجلسه شورای برنامه ریزی وتوسعهاستان  که در 22دی ماه سال 97 درمحل سالن جلسات حوزه استاندار برگزارگردید، عنوان کرد: برای این جلسه3 دستور کار پیش بینی شده است که در دستور کار اول گزارش عملکرد سال 95 و96 وبرنامه‌های سال 97 کارگروه تخصصی امورزیربنایی وشهرسازی ودر دستور کار بعدی ، گزارش عملکرد سال 95 و96 وبرنامه‌های سال 97 کارگروه تخصصی امور اجتماعی وفرهنگی بررسی می‌شود.

آقای حاجتی اظهارنمود با توجه به شرح وظایف کارگروه زیربنایی وشهرسازی و گزارشی که توسط این کار گروه  ارائه شد  در جلسه دیگر سایر شرح وظایف مقفول مانده کارگروه تهیه وارائه خواهد شود.

حاجتی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  گزارش مختصری در خصوص ظرفیتهای تبصره 18 ارائه وتاکید نمودند که درنظر است این اعتبارات در طرحهای واگذاری مشارکتهای عمومی خصوصی ، طرحهای مهم وتعیین کننده ، طرحهای صادرات محور و یا جایگزینی  واردات ، طرحهای دانش بنیان ، سرمایه درگردش وطرحهایی که به ظرفیت استان اضافه می‌کنند تعلق گیرد و از معرفی طرحهای کوچک پرهیز شود . قرار است معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری دستورالعملی در این خصوص تهیه نماید ومهمترین نکته ای که مورد تاکید ایشان بود بازدید طرحها قبل از تصویب می‌باشد و در صورتی که طرح سودآور و توجیه پذیر باشد تسهیلات پرداخت می‌شود. این تسهیلات ارزان قیمت به سرمایه گذارانی پرداخت می‌شود که قصد انجام طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی در استان را دارند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اظهار داشت: در حال بررسی ظرفیت بانک‌ها و دستگاه‌های استان هستیم تا مشخص شود که کدام بانک و دستگاه امکان حضور در انجام این طرح را دارند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی(مشارکت عمومی خصوصی)، بیان کرد: بیش از یکصد پروژه دستگاه‌های اجرایی قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند که این موضوع یک فرصت برای استان است که با کمترین هزینه پروژه‌های دولتی استان به بهره برداری برسند و مردم از نتایج این طرح‌ها منتفع شوند.

حاجتی افزود: با انجام این کار می‌توان نقدینگی بخش خصوصی را برای اتمام پروژه‌های استان هدایت کرد که مزیت‌های زیادی را برای رونق اقتصادی استان به دنبال داردرییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد:نحوه عملکرد دستگاه‌ها در این موضوع در تامین کسری اعتبار هزینه ای دستگاه‌ها و پرداخت سهم عمرانی آن‌ها تاثیر گذار است و از این 2 اهرم برای اجرای موفقیت آمیز این طرح در استان استفاده می‌شود.حاجتی  در پایان خاطرنشان کرد:  همچنین مصوبات کارگروه زیربنایی استان که در مجموع شامل 13 طرح سرمایه گذاری در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، گردشگری  و 13 مورد  طرح هادی روستایی بررسی و تصویب شد که بدنبال آن امیدواریم شاهد رونق در مناطق هدف استان باشیم.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...