چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۲۱:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲ شنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۱۱۵
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر |
عنوان خبر : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای کارگروه های تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه تاکید کرد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای کارگروه‌های تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان و برنامه ریزی خوزستان، امید حاجتی رئیس این سازمان در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که پیش از ظهر شنبه دوم تیرماه در محل استانداری خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: امروز سه دستور کار مهم داشتیم که براساس آن ابتدا به بررسی گزارشی در خصوص معرفی و شناسایی ظرفیتهای شورای خبرگان برنامه ریزی و توسعه استان و معرفی مهمترین اقدامات صورت گرفته دراین خصوص پرداخته شد که بعنوان یک کار شاخص در استان از سال گذشته اجرایی شده است و بعنوان یک تجربه نوین در سطح کشور مطرح شده است.

وی ادامه داد: در تشکیلات مدیریتی، سازمان­ها و در سطح جامعه، هزاران صاحب نظر خبره و فرهیخته وجود دارد که سرمایه‌های اصلی استان هستند، اما به دلیل فقدان فضای هم اندیشی، دیدگاه­های این افراد که راه­حل­های بالقوه مشکلات و فرصت­هایی برای توسعه و نیز خوراک اولیه برای سایر مجمع‌های هم اندیشی است، بعضا مغفول مانده و از آنها بهره­ای برده نمی­ شود. سال گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان، با درک وجود این نقیصه و به منظور بهره­گیری از همراهی مستمر این افراد با مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری، لزوم ایجاد شورای تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه را پیشنهاد­ کرده ­ است.

شورای تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه در مرکز استان خوزستان، مجموعه ای مشورتی جهت نقش آفرینی در توسعه و پیشرفت استان است و ارکان اصلی آن در کنار کارکنان مرکز متشکل از کلیه صاحب­نظران و اندیشمندان در قالب کارگروه‌های مربوطه است. اعضای کارگروه­ها از بین متخصصین فعال، صاحب­نظر و پویای حوزه­های مختلف انتخاب می­شوند و در صورت نیاز از نظرات صاحب­نظران خوزستانی­های خارج از استان نیز بهره­گرفته خواهد­شد. به منظور پیشبرد اهداف و انجام وظایف شورا، کارگروه­های تخصصی مشابه کارگروه تخصصی ذیل شورای برنامه­ریزی و توسعه استان تعریف شده اند. از جمله اهداف شورا می­توان به موارد ذیل اشاره داشت:

  1. کمک به توسعه استان خوزستان با بهره­گیری از نظرات متخصصین
  2. کمک به حل مشکلات استان خوزستان با بهره­گیری از نظرات متخصصین
  3. افزایش حساسیت جامعه به حل مشکلات و بهره­گیری از دیدگاه­های آنها
  4. حمایت و گسترش انجام فعالیت‌های تحقیقاتی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تصریح کرد: دومین دستور کار جلسه امروز ارایه گزارشی از وضعیت واگذاری پروژه‌های عمرانی به شهرداری‌ها استان در راستای پروژه‌های مشارکت عمومی –خصوصی بود.

حاجتی خاطرنشان کرد: از دیگر موارد مطرح شده مصوبات کارگروه زیربنایی و شهرسازی بود که در مجمع ۲۲ طرح سرمایه گذاری از جمله بندرخشک اندیمشک مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که بدنبال آن امیدواریم شاهد رونق در مناطق هدف باشیم.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...