یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

+A
- A

تاریخ: ۲۱:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲ شنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۵۴
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر |
عنوان خبر : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای کارگروه های تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه تاکید کرد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای کارگروه‌های تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان و برنامه ریزی خوزستان، امید حاجتی رئیس این سازمان در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که پیش از ظهر شنبه دوم تیرماه در محل استانداری خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: امروز سه دستور کار مهم داشتیم که براساس آن ابتدا به بررسی گزارشی در خصوص معرفی و شناسایی ظرفیتهای شورای خبرگان برنامه ریزی و توسعه استان و معرفی مهمترین اقدامات صورت گرفته دراین خصوص پرداخته شد که بعنوان یک کار شاخص در استان از سال گذشته اجرایی شده است و بعنوان یک تجربه نوین در سطح کشور مطرح شده است.

وی ادامه داد: در تشکیلات مدیریتی، سازمان­ها و در سطح جامعه، هزاران صاحب نظر خبره و فرهیخته وجود دارد که سرمایه‌های اصلی استان هستند، اما به دلیل فقدان فضای هم اندیشی، دیدگاه­های این افراد که راه­حل­های بالقوه مشکلات و فرصت­هایی برای توسعه و نیز خوراک اولیه برای سایر مجمع‌های هم اندیشی است، بعضا مغفول مانده و از آنها بهره­ای برده نمی­ شود. سال گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان، با درک وجود این نقیصه و به منظور بهره­گیری از همراهی مستمر این افراد با مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری، لزوم ایجاد شورای تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه را پیشنهاد­ کرده ­ است.

شورای تخصصی خبرگان برنامه ریزی و توسعه در مرکز استان خوزستان، مجموعه ای مشورتی جهت نقش آفرینی در توسعه و پیشرفت استان است و ارکان اصلی آن در کنار کارکنان مرکز متشکل از کلیه صاحب­نظران و اندیشمندان در قالب کارگروه‌های مربوطه است. اعضای کارگروه­ها از بین متخصصین فعال، صاحب­نظر و پویای حوزه­های مختلف انتخاب می­شوند و در صورت نیاز از نظرات صاحب­نظران خوزستانی­های خارج از استان نیز بهره­گرفته خواهد­شد. به منظور پیشبرد اهداف و انجام وظایف شورا، کارگروه­های تخصصی مشابه کارگروه تخصصی ذیل شورای برنامه­ریزی و توسعه استان تعریف شده اند. از جمله اهداف شورا می­توان به موارد ذیل اشاره داشت:

  1. کمک به توسعه استان خوزستان با بهره­گیری از نظرات متخصصین
  2. کمک به حل مشکلات استان خوزستان با بهره­گیری از نظرات متخصصین
  3. افزایش حساسیت جامعه به حل مشکلات و بهره­گیری از دیدگاه­های آنها
  4. حمایت و گسترش انجام فعالیت‌های تحقیقاتی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تصریح کرد: دومین دستور کار جلسه امروز ارایه گزارشی از وضعیت واگذاری پروژه‌های عمرانی به شهرداری‌ها استان در راستای پروژه‌های مشارکت عمومی –خصوصی بود.

حاجتی خاطرنشان کرد: از دیگر موارد مطرح شده مصوبات کارگروه زیربنایی و شهرسازی بود که در مجمع ۲۲ طرح سرمایه گذاری از جمله بندرخشک اندیمشک مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که بدنبال آن امیدواریم شاهد رونق در مناطق هدف باشیم.


برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
آمار بازدید
loading...

لطفا منتظر بمانید...