سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان
پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان/ نرخ بیکاری فارغ التحصیلان استان خوزستان تقریبا برابر این نرخ در سطح کشور است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان خبر داد: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان خوزستان تقریبا با این نرخ در سطح کشور برابر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، امید حاجتی رئیس این سازمان در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که امروز دوم دی ماه در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، عنوان کرد: در نشست امروز گزارشی از وضعیت اشتغال و بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی در استان و کشور داشتیم که بر همین اساس و طبق آمار ارائه شده از مرکز آمار ایران، استان خوزستان در زمینه فارغ التحصیلان جویای کار تقریبا وضعیتی مشابه کشور دارند.

وی افزود: با بررسی صورت گرفته مقرر شد که دستگاه های متولی، این موضوع را در دستورکار خود قرار دهند تا اقدامات لازم در خصوص جذب این فارغ التحصیلان صورت گیرد که بخش عرضه آن مستلزم سیاست گذاری های کشوری است و ما نیز پیشنهادات خود را به سطح ملی ارائه خواهیم کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان درخصوص دستور کار دیگر این جلسه بیان کرد: طرح هادی شهر سرداران شوشتر پس از بررسی های لازم به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسید که در این بین نیز نکاتی جهت اصلاح طرح به مشاور تذکر داده شد.

حاجتی همچنین یادآور شد: اعتباراتی که از محل ماده ۱۲  قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) – مصوب ۱۳۹۳-، برای بازسازی تاسیسات زیربنایی و بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان خوزستان به استان ابلاغ شده بود، و در بار اول پس از ایراداتی که توسط برخی اعضا عنوان شده بودتصویب نشده بود ، و برای بررسی های بیشتر به اداره کل مدیریت بحران استان ارجاع شده بود برای بار دوم در جلسه امروزمطرح ، و به تصویب اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان رسید.

وی تشریح کرد: در پایان تعداد ۶ مصوبه کارگروه زیربنایی استان خوزستان که موارد ساخت و سازهای درون و خارج از حریم شهرها شامل احداث طرح پرورش گاو شیری، احداث طرح ذرت پوست گیری، احداث طرح برنج پوست گیری، احداث پست برق ۱۳۲ کیلوولت شقایق و احداث طرح پرورش شترمرغ و طرح احداث نیروگاه خورشیدی در شهر جدید رامین بود، به تصویب اعضای شورا رسید.