سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان
شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۷


در سفر ۲روزه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد/ اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان

اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه معاونانش شامگاه پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه وارد اهواز شد و در اولین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خوزستان شرکت کرد.
امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در ابتدای این جلسه گفت: به دلیل اهمیت مصوبه ۱۵ فروردین سال گذشته امروز عملکرد اجرایی شدن آن را به عنوان اولین دستور کار جلسه گزارش می دهیم؛ دستور کارهای بعدی نیز طرح ۵۵۰ هزار هکتاری و تأمین آب شرب کشاورزی است.
در ادامه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده توسط مسئولان استان اظهار کرد: اگر عملکرد و کارهای انجام شده را با مطالبات مردم مقایسه کنیم، این دو با یکدیگر فاصله قابل توجهی دارند. هنوز مردم ما در سختی هستند. اقدامات مناسبی انجام شده است، اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: هر یک از مردم، مشکلات و معضلات خود را دارند و وظیفه ما به عنوان خدمتگزاران مردم این است که این مشکلات را برطرف کنیم. واقعیت این است که شرایط ما در مقایسه با وضعیت مقبول، فاصله دارد و باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: مردم خوزستان در مواقع مختلف به صورت چشمگیری ایثار کردند و حق بزرگی به گردن ما دارند. آیا نسبت به این مردم توجه داریم و چه مقدار مشکلات آنها را برطرف کرده‌ایم. بحث دیگر این است که مسئولان اعم از دولت و مجلس، تا چه اندازه به کارهای خود عمل کرده‌اند.

نوبخت تصریح کرد: در سال ۹۷، ۲۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کارهای عمرانی و زیربنایی در نظر گرفته شد. سهم خوزستان از تملک دارایی‌هایی سرمایه‌ای و قانون متوازن که باید به طور کلی در کشور رایج شود، بالغ بر دو هزار و ۵۳۹ میلیارد تومان بوده است که از این نظر خوزستان نسبت به دیگر استان‌های کشور، بیشترین اعتبار را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: قطعا در مقابل نیازهای استان، این عدد، عدد قابل توجهی نیست اما نسبت به توانایی کشور نشان می‌دهد که توجه خاصی نسبت به خوزستان وجود دارد. خوزستان در مقایسه با سایر استان‌ها به جهت استحقاق و عدالت، سهم بیشتری را دریافت کرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در خصوص طرح ۵۵۰ هزار هکتاری گفت: فاز اول طرح آماده بهره‌برداری است. امیدوارم هر چه زودتر فاز دوم نیز آغاز شود. همه تلاش خود را می‌کنیم تا این طرح که از سوی مقام معظم رهبری به خوزستان اختصاص داده شده است، اجرا شود.

نوبخت خاطرنشان کرد: اجرای هر نکته، قول و تعهدی که رئیس جمهور می‌دهد، بر عهده من قرار دارد. رییس جمهور در سفرهای استانی خود ۲۹ هزار میلیارد تومان تعهد در استان‌ها دارند که اجرای آنها بر عهده ما قرار دارد.

وی افزود: اقدامات مناسبی انجام شده است، البته هنوز مردم ما در سختی هستند. چطور می‌توانیم با این شرایط بگوییم مشکلات آنها را حل کرده‌ایم. برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و کسب رضایت مردم، راهی جز همکاری با یکدیگر نداریم.
همچنین وی در این سفر از طرح های برق منطقه ای، شرکت توزیع برق اهواز و مترو اهواز بازدید بعمل آورد.