سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۲۰:۱۵:۱۹ ۱۳۹۷/۸/۲ چهارشنبه
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۱۶۵
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : ارائه بسته های بومی استان خوزستان در خصوص مقابله با تحریم و تعیین وظایف دستگاه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان،امید حاجتی رئیس این سازمان در 14 بعدازظهرامروز 2آبان ماه در چهارمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در محل سالن شهید رجایی  استانداری برگزار گردید گفت :برای امروز دو دستور کار بررسی میگردد.

در ابتدا به ارائه ومعرفی بسته‌های بومی استان خوزستان درخصوص مقابله با تحریم و تعیین وظایف دستگاهی وسپس به ارائه بسته تولید و اشتغال در بخش باز افرینی شهری پرداخته شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به مصوبه جلسه هم اندیشی مقابله با آثار تحریم اشاره نمود که در تاریخ 24مرداد سال جاری تشکیل شده بود و طبق آن دستگاه‌های اجرایی موظف به ارائه پیشنهادات خود درجهت کاهش آثار تحریم‌ها و همچنین راهکارهای عملیاتی نمودن بسته های12 گانه در استان خوزستان در راستای مقاوم سازی در شرایط تحریم (تاب آوری اقتصاد)به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شدند. که در این جلسه دستگاه‌های مسئول و وظایف هرکدام تعیین و تعریف شد.

حاجتی گفت: اقتصادهای که برپایه تک محصولی اداره می‌شوند در معرض آسیب بیشتری نسبت به اقتصاد چند محصولی می‌باشندو با ذکر سیاست های  اقتصاد مقاومتی عنوان کرد که علی رغم فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با مقاوم سازی اقتصاد ، متاسفانه هنوز گام‌های اساسی و جدی که به ما کمک کند در شرایط کنونی جنگ  اقتصادی بتوانیم با حداقل آسیب اقتصاد کشور را اداره نماییم انجام نشده است. طبیعتا باید با یک تیر چند نشان بزنیم .الان باید حمایت در بخش هایی بشود که عمدتا تولیدات  به سمت تولیدات صادارات محور و یا جایگزین واردات سوق داده شود . به عبارتی جهت گیری ظرفیت‌های موجود در حمایت از تولیدات داخل صورت گیرد.

وی افزود: در عملیاتی نمودن برنامه‌های ارائه شده حضور نظام‌ها و تشکل بخش خصوصی  اتاق‌های بازرگانی و تعاون می‌توان کمک شایان ذکری در تدوین برنامه‌های عملیاتی نماید از دستگاه  های  مسئول بسته‌های ضد تحریم استان خواستند که از نقطه نظرات تشکل‌های مذکور به عنوان دستگاه همکار بهره بگیرند،وبه تهیه برنامه‌های مرتبط با حوزه خود شامل : وضع موجود ، پیش بینی آثار منفی تحریم، برنامه های  مقابله با آثار منفی تحریم ،  بازنگری‌های در ضوابط و قوانین موجود جهت اجرای بسته‌های ضد تحریم استان اقدام و به دبیر خانه ستاد ارسال نمایند.

حاجتی بیان کرد:دولت جهت بازگرداندن هویت شهری از دست رفته تدابیر لازم را در قالب باز آفرینی پایدار شهری دیده است، باز آفرینی شهری پایدار از محل تبصره 18 قانون بودجه سال 1397به دو طریق انجام میگردد:1-اجرای برنامه رو بنایی ،زیر بنایی و توانمند سازی و 2-اجرای برنامه نوسازی مسکن.

وی اعلام کرد: استان خوزستان در برنامه باز آفرینی شهری پایدار از  486محله کشور ،29محله با سهم (6درصدی)را به خود اختصاص داده است. از شهرهای هدف این برنامه می‌توان به : اهواز،دزفول،شوش،شوشتر،بهبهان،رامهرمز،بندر امام،ابادان و خرمشهر اشاره نمود.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...