سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۲۰:۵۴:۰ ۱۳۹۷/۹/۷ چهارشنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۱۱۰
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : بررسی برنامه های تولید و اشتغال حوزه (علم و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)و چالش های طرح های صادرات محور و دانش بنیان استان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان: امید حاجتی رئیس این سازمان در ظهر امروز 7 آذرماه سال جاری در پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در محل سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، گفت: برای امروز چهار دستور کار بررسی میگردد. که 3 دستور کار اول با عنوان ارائه برنامه‌های تولید و اشتغال پارک علم و فناوری، حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری در راستای مصوبات جلسات قبلی ستاد می­باشد و با بیان دستور کار چهارم که بررسی طرح‌های صادرات محور و دانش بنیان می‌باشد، ضمن عنوان دو طرح کوتینگ صنعتی و کلسیم کلراید شوشتر بیان داشت کهبا توجه به نقش ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در رفع چالش‌های توسعه استان، از این پس مشکلات فعالین بخش خصوصی که به دلایلی از سایر مسیرهای پیگیری نموده اما نتوانستند پاسخی جهت رفع مشکلات خود بیابند با اولویت طرح‌های صادرات محور و دانش بنیان در جلسات ستاد مطرح خواهند شد.

وی عنوان کرد: باتوجه به اینکه طرح­های مذکور جزو الویت‌های استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است نباید با سهل انگاری موجب وقفه در انجام و اجرایی نمودن تعهدات بین المللی شد.

در ادامه بیان کرد که با طرح هایی ویژه­ای که صادرات محور و یا ارز هستند و ظرفیت سازی برای پاسخگویی به تقاضای داخلی دارد انتظار است ، ویژه برخورد شود و سیستم بانکی طرح را تا مراحل تصویب ازسطح ملی مراقبت و دنبال نماید.

حاجتی با ذکر ظرفیت ایجاد شده از سال 96 با عنوان اعطای تسهیلات ارزان قیمت که طی انعقاد تفاهم نامه­ای فی مابین استانداری خوزستان و بانک ملی برقرار شد از دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی خواست که نامه ای با امضای ایشان جهت همکاری سایر بانکهای استان برای سرپرست بانک‌ها ارسال و اعلام آمادگی آن‌ها را بررسی نمایند.

وی با ذکر اینکه این نوع تسهیلات علاوه بر توسعه اقتصادی استان به توسعه منابع داخلی بانک‌ها کمک خواهد کرد از بانک‌های عامل خواست که مسیر منابع داخلی جهت اعطای تسهیلات ارزان قیمت را تعیین و به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه نمایند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ضمن اعلام دستور کار دوم از پارک علم و فناوری خواست که برنامه‌های عملیاتی ارائه شده خود جهت ارتقاء کمی و کیفی شرکتهای دانش بنیان را بصورت کمی هدف گذاری و جهت کاهش فاصله شاخص‌های مربوطه استان با سطح ملی با همکاری شرکت شهرکهای صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به شناسایی شرکت‌های دانش بنیان خارج از پارک اقدام نماید.

حاجتی گفت بازار هدف شرکتهای دانش بنیان بجای محور قراردادن شرکتهای دولتی به سمت تقاضای مردمی سوق داده شوند و به منظور جهت گیری حمایت­های پارک در حوزه‌های مختلف باید نیازسنجی بازار محصولات دانش بنیانی از طریق بررسی مشکلات و چالش­هایی که دستگاههای اجرایی ، فعالین بخش خصوصی در اتاق‌های بازرگانی و تشکلهای مردم نهاد با آن مواجه هستند صورت گیرد.

وی در آخر عنوان کرد که بدلیل ضیق وقت دو دستور کار برنامه‌های تولید و اشتغال حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری در جلسه آتی ستاد بررسی خواهد شد.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...