سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۲۰:۰:۰ ۱۳۹۷/۱۲/۴ شنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۲۲
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : سیماو منظر شهرهای استان خوزستان مورد غفلت قرار گرفته است

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، امید حاجتی در دوازدهمینجلسه شورای برنامه ریزی وتوسعهاستان  که در 4 اسفند ماه سال 97 درمحل سالن جلسات شهید رجایی استانداری برگزارگردید، عنوان کرد: برای این جلسه3 دستور کار پیش بینی شده است که در دستور کار اول برنامه  طرح‌های توسعه شهری استان ،در دستور کاردوم  عملکرد شورا نخبگان استان و درآخرین دستورکار نیزگزارش منظومه‌های روستایی بررسی می‌شود.

ایشان در ارتباط با ستاد نوروزی اعلام نمود: با اینکه جلسات ستاد قبلا تشکیل شده است ولی به باتوجه به حضور دستگاه‌های مرتبط لازم است یاد آوری شود انتظاراست که مجموع دستگاه های  عضو ستاد نوروزی تمهیدات لازم را برای این ایام  پیش بینی نمایند تا مثل همیشه شاهد ارائه خدمات منظم و برنامه ریزی شده برای میهمانان در استان خوزستان باشیم  و با مدیریت خوب فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی مردم استان و مسافران نوروزی در راحتی و آسودگی ایام تعطیلات نوروزی را به خوشی سپری کنند.

حاجتی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان تاکید نمود : با توجه به اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی بعنوان متولی ارائه آمار و اطلاعات در استان  است . طی موافقتنامه ایی از طریق جهاد دانشگاهی با سازمان نقشه برداری نسبت به تهیه نقشه‌های هوایی با اولویت مناطق شهری استان اقدام شده و ازاین به بعد جهت جلوگیری از موازی کاری دستگاه‌های اجرایی قبل از اقدام به انجام نقشه برداری و یا عکسبرداری هوایی از طریق سازمان استعلام نمایند.

وی اظهار نمود طرح سیما و منظر شهری در استان خوزستان مورد غفلت قرار گرفته وانتظار است که اداره کل راه وشهرسازی استان با مشارکت شهرداریها در این خصوص فعالیت بیشتر ونظارت بر سیمای شهرها را در برنامه کاری خود قرار دهد حاجتی تاکید نمود شهرداری با کمک مدیریت امور شهری استانداری در حوزه نماسازی شهرها برنامه ریزی نمایندواعتبار مورد نیاز رسیدگی به منظر و سیمای شهری خیابان‌های اصلی اهواز بعنوان مرکز استان ، باید در اولویت قرار گیرد .برای زیباسازی سیمای سایرشهرهای خوزستان این اعتبار توسط شهرداری‌ها و دستگاه‌های مربوطه استانی تامین می‌شود.  وی  اضافه نمودبا توجه به اهمیت طرح تفصیلی اهواز تامین اعتبار آن از اولویتهای سال 98 استان است.

حاجتی گفت: همانطور که مستحضر هستید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از سال گذشته با تشکیل کارگروه‌های خبرگان توسعه و برنامه ریزی  از ظرفیت‌های علمی ، دانشگاهی  و فعالین بخش خصوصی استان در کنار کارشناسان  مجرب دولتی استفاده نمود تا در موضاعات و چالش هایی که استان با آن مواجه است ورود کنند و گزارشاتی برای تصمیم گیری مناسب دستگاه‌های اجرایی استان و گارگروه‌های تخصصی ذیل شورا ارائه دهند.وی افزود کارگروه‌ها در تصمیم گیری‌ها برای طرح و برنامه‌های خود، ملزم هستند از افراد نخبه و دانشگاهی استفاده کنند تا شاهد توسعه هر چه بیشتر استان باشیم.

حاجتی همچنین  با اشاره به طرح توسعه پایدار منظومه  روستایی در استان ادامه داد :این طرح به منظور ساماندهی و توسعه اقتصادی و پایدار مناطق روستایی استان توسط بنیاد مسکن تدوین شده است.

ازدیگر موارد مطرح شده مصوبات کارگروه امور زیر بنایی و شهر سازی بود که در مجموع7 طرح سرمایه گذاری مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که بدنبال آن امیدواریم شاهد رونق و ایجاد اشتغال در مناطق استقرار این سرمایه گذاریها باشیم.

در پایان حاجتی ضمن اعلام اسامی دستگاهها وتعدادپروژه هایی که نیاز به اخذمجوز ماده 23 داشته وتاکنون اقدام نکرده اند پیشنهاد نمودند چنانچه تا 15 اسفندماه سال جاری این دستگاه‌ها اقدام به اخذ مجوز ماده 23 ننمایند سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مجاز است اعتبارشان را برای سایر پروژه‌های نیمه تمام با اولویت همان شهرستان جابه جا نماید.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...