چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۲۱:۵۴:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۲ دوشنبه
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۱۲۵
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر |
عنوان خبر : برنامه های عملیاتی کارگروه آمایش برای سال ۹۷ مورد تصویب قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان: سومین جلسه کارگروه تخصصی آمایش سرزمین،آمار، محیط زیست و توسعه پایدار سال ۹۷، در محل سالن جلسات طبقه سوم سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور جناب آقای حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تعدادی از مدیران کل و نمایندگان دستگاههای اجرایی و نظارتی استان در تاریخ دوشنبه ۱۲ شهریور برگزار شد.
خانم وسطایی معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان عنوان نمود: در این جلسه ۳ دستور کار مهم مورد بحث و بررسی قرار گرفت ، در ابتدا موضوع مجوز زیست محیطی احداث محور اصلی ایذه‏-کارون۳ مطرح شد که متاسفانه این طرح ملی قبل از ارائه گزارش زیست محیطی وارد عملیات اجرایی شده بود و آسیبهای بسیاری را به جنگلهای بلوط زاگرسی وارد نمود که این مساله موجب ایجاد مشکلات حقوقی بین اداره کل منابع طبیعی استان و شرکت توسعه راههای کشور گردید. در همین زمان گزارش زیست محیطی طرح ارائه و مراحل قانونی آن طی شد و در مرحله صدور مجوز قرار گرفت با توجه به اینکه صدور مجوز زیست محیطی، قانونا
نمی تواند بیش از ۳ ماه طول بکشد، تصمیم گرفته شد موضوع در کارگروه آمایش مطرح و اجازه صدور مجوز با رعایت تمامی تمهیدات زیست محیطی گرفته شود و به این طریق مجوز ارزیابی از مشکل حقوقی اداره کل منابع طبیعی منفک شود. وبنا به پیشنهاد جناب آقای حاجتی مقرر شده در قسمت عملیات راه اجرا شده، اداره کل منابع طبیعی استان مسیر حقوقی خود را ادامه دهد و اگر وزارت راه در انجام وظایفش کوتاهی نمود، در صورت لزوم مساله به سازمانهای نظارتی نظیر بازرسی منعکس شود و در سایر مراحل اجرا، مساله صدور مجوز در چارچوب ضوابط انجام شود تا از طریق آن اداره کل حفاظت محیط زیست نیز بتواند بحث‌های نظارتی را پیگیری نماید.
وسطایی ادامه داد: دستور کار دوم این کارگروه به موضوع پهنه بندی نیروگاههای تجدید پذیر و کوچک مقیاس در استان خوزستان پرداخت که توسط جناب آقای مهندس ارفاق مدیر دفتر مدیریت انرژی شرکت برق منطقه ای استان ارائه شد. براساس این گزارش استان خوزستان ازمناطق مناسب برای استقرار نیروگاههای خورشیدی است و پتانسیل بسیار خوبی در نوار شمال شرق، شرق و جنوب شرقی در زمینه نیروگاههای خورشیدی دارد.
در پایان به معرفی محورها و برنامه‌های پیشنهادی کارگروه در سال ۹۷ پرداخته شد که پیشنهاد این برنامه‌ها توسط معاونت توسعه و برنامه ریزی سازمان و با توجه به وظایف کارگروه و چالش‌های استان و سیاستهای اقتصاد مقاومتی تهیه شد به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که عناوین و کلیات ۸ برنامه عملیاتی مورد تصویب قرارگرفت.
در پایان آقای دکتر حاجتی از دستگاههای متولی برنامه‌های پیشنهادی خواستند که در اسرع وقت در این خصوص اقدام نمایند تا بتوان خروجی کارشان را بعد از بررسی درکارگروه مصوب نمود و پس از آن مشخص گردد در حوزه مربوطه چه سیاست گذاری¬ای در استان باید صورت پذیرد و برنامه‌های لازم در راستای آن سیاستها استخراج و وظایف هر دستگاه به منظور اجرای آن برنامه مشخص شود. همچنین به منظور حمایت از تولید برق از انرژی خورشیدی و توانمند¬سازی روستاییان و تثبیت جمعیت روستایی پیشنهاد دادند که به سایر روستائیان نوار شرقی استان که تحت پوشش کمیته امداد نمی‌باشند نیز تسهیلات ارزان قیمت داده شود تا تمام خانوارهای روستایی ساکن در نوار شرقی استان که بنا بر گزارش برق منطقه ای دارای پتانسیل لازم می‌باشند، از تولید برق از انرژی خورشیدی برخوردار گردند.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...