رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با اشاره به هدف‌گذاری کاهش دو درصدی نرخ بیکاری در خوزستان گفت: در استان اشتغال ایجاد می‌کنیم اما توازن ندارد.

  • کد خبر: 6839
  • /
  • ۹ خرداد ۱۴۰۳ - 1:35 ب.ظ
  • /
  • اخبار

 گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان: مهرداد نیکوامروز ۸ خردادماه ۱۴۰۳در جلسه قرارگاه اشتغال استان با اشاره به هدف‌گذاری کاهش دو درصدی نرخ بیکاری در خوزستان اظهار کرد: خوزستان جزو استان‌هایی است که نرخ بیکاری آن هنوز دو رقمی است. در زمستان سال گذشته نسبت به فصل قبل شاهد افزایش بیکاری بودیم. اشتغال ایجاد می‌کنیم اما توازن ندارد. یعنی در برخی شهرستان‌ها اشتغال زیاد است و در برخی کم. همچنین میان بخش خدمات، کشاورزی و صنعت نیز باید تعادل ایجاد شود.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری خوزستان به طور میانگین دو و نیم تا چهار درصد بالای میانگین کشوری بود، افزود: اگر نرخ بیکاری کاهش یابد یعنی کار کارگروه اشتغال اثر بخش بوده است. کیفیت اشتغال بحث مهمی است. اشتغال ناقص یعنی کار زیر ۴۴ ساعت که در استان بالاتر از میانگین کشوری است و این افراد به راحتی به صف بیکاران اضافه می‌شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بیان کرد: خوزستان تقریبا برابر با کشور یعنی ۵۶ درصد اشتغال غیررسمی دارد و از این نظر ۳ درصد بالاتر از کشوری است. در کشور از هر ۱۰۰ نفر ۳۷ نفر شاغل هستند اما این نسبت در استان ۳۵ نفر است. اگر بخواهیم نرخ بیکاری را از ۱۱ به ۹.۵ درصد برسانیم، یعنی ۱.۵ درصد باید کاهش پیدا کند.

نیکوگفت: الان باید ۷۰ هزار اشتغال ایجاد شود که ۱۵ هزار نفر از تعداد بیکاران را کاهش می‌دهد چون ریزش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *